Artwork Bez názvu (série Private Territories) #8 main picture

Kristýna Erbenová

Bez názvu (série Private Territories) #8

2012

60 x 60 cm

Foceno na filmový materiál středního formátu, tisk na papír Epson Ultrasmooth Fine Art Paper.

Edice pouze 5 ks.

12 200 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Kristýna Erbenová

Add to my favourites

*1987, Kutná Hora

Narozena 1987 v Kutné Hoře. Žije a tvoří střídavě v ČR a Austrálii. Věnuje se umělecké fotografii a všechny její autorské projekty vznikají na filmový materiál středního formátu.

Absolventka Institutu tvůrčí fotografie na Slezské univerzitě v Opavě pochází z Kolína, který je proslulý modernistickou fotografickou tradicí díky světově uznávaným osobnostem, jakými byli Jaromír Funke, Josef Sudek či Eugen Wiškovský. Mladá fotografka neotřele navazuje na tuto silnou uměleckou linii inovativním přístupem a svěžím, introspektivním nazíráním reality.

Kristýna Erbenová se poprvé představila v roce 2011 cyklem Fragile moments, který byl jakýmsi vstupem do samoty, kdy se chceme ukrýt před světem a schoulit sami do sebe. O rok později autorka začala fotografovat další cyklus Private Territories, kdy ji zajímaly anomálie v krajině. Polorozbořený dům na samotě nebo holý strom uprostřed vřesoviště. Téměř identické motivy hledala i v sérii In the Darkless, na které průběžně pracuje od roku 2014 a fotografuje výhradně v noci. Kristýna zde zachycuje své noční výpravy do krajiny osvětlené pouhým měsícem a hvězdami. Při osamělém putování prostorem zesiluje své vnímání – zbystřuje smysly, přepíná na intuitivní a instinktivní rovinu. Ve tmě pátrá po autentických, zvláštních a neobvyklých místech, které snímá dlouhou expozicí. Objevuje pro sebe i pro nás, jak by asi vypadal svět, kdybychom viděli v noci.

Kristýna Erbenová má za sebou již řadu samostatných i skupinových výstav v České Republice i v zahraničí. Její práce byla publikována a pozitivně reflektována odborným tiskem i médii (Atelier, Týden, Lidové noviny, Prager Zeitung, Prague Post, časopis FOTO, VICE, Český rozhlas Regina a Vltava, ČT Art, portrét autorky v pořadu kultura.cz a kultura v regionech České televize).

Díla Kristýny Erbenové jsou zastoupena v soukromých i galerijních sbírkách v ČR i zahraničí.

Profile image of Kristýna Erbenová,

All author's artworks

most recent
40

your selection corresponds to 24 items