Artwork Bez názvu (série Featured possible outcomes of our dark hole) #3 main picture

Radoslav Bigoš

Bez názvu (série Featured possible outcomes of our dark hole) #3

2019

40 x 30 cm

Malby z cyklu Featured possible outcomes of our dark hole byly vytvořeny pro výstavu `Don`t say anything about us` v Jihočeské Alšově galerii. Vychází z kreseb inspirovaných erotickými fotografiemi (hetero-homo) vojáků z přelomu 19.-20. století a tím, že byla výstava situována do prostor bývalé kasárny, byly tyto obrazy konkrétně instalovány tak, aby na toto téma silně odkazovaly.

Kombinovaná technika na plátně.

15 000 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Radoslav Bigoš

Add to my favourites

*1987, Ostrava

Křehkost, ironie, syrovost, přesah, vtip. To jsou proměnné, které bychom si mohli s nadčasovým dílem Radoslava Bigoše spojovat. Pokud však jeho práce poznáme o něco intenzivněji, začneme vnímat zároveň jejich hloubku a intimitu. Ta na nás prosakuje, stejně jako barva přes vrstvy materiálu na jeho působivých plátnech. Jinde vystupuje téměř ze snu, jako barevný otisk vymývaný až k prvotnímu okamžiku malby, aby se pak rozpustila stejně jako akvarel.

Malba nenuceně obohacená textem nemusí mít nutně od počátku vypovídající (čitelný) obsah, může zde stát jen v podobě svědka, jako stránka vytržená z deníku. Proto zde nezáleží jen na úhlu pohledu, tak jako obvykle, ale především na naší účasti a míře otevřenosti naší mysli. Existuje zde velmi tenká hranice mezi písmem a kresbou, lze-li vůbec o nějaké hranici mluvit. Právě tyto osvobozené linie propojují tvorbu Radoslava Bigoše nejen touto expozicí, ale celou jeho tvorbou.

Profile image of Radoslav Bigoš,