Artwork Bez názvu (série Featured possible outcomes of our dark hole) #1 main picture

Radoslav Bigoš

Bez názvu (série Featured possible outcomes of our dark hole) #1

2019

40 x 30 cm

Malby z cyklu Featured possible outcomes of our dark hole byly vytvořeny pro výstavu `Don`t say anything about us` v Jihočeské Alšově galerii. Vychází z kreseb inspirovaných erotickými fotografiemi (hetero-homo) vojáků z přelomu 19.-20. století a tím, že byla výstava situována do prostor bývalé kasárny, byly tyto obrazy konkrétně instalovány tak, aby na toto téma silně odkazovaly.

Kombinovaná technika na plátně.

sold

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Radoslav Bigoš

Add to my favourites

*1987, Ostrava

Křehkost, ironie, syrovost, přesah, vtip. To jsou proměnné, které bychom si mohli s nadčasovým dílem Radoslava Bigoše spojovat. Pokud však jeho práce poznáme o něco intenzivněji, začneme vnímat zároveň jejich hloubku a intimitu. Ta na nás prosakuje, stejně jako barva přes vrstvy materiálu na jeho působivých plátnech. Jinde vystupuje téměř ze snu, jako barevný otisk vymývaný až k prvotnímu okamžiku malby, aby se pak rozpustila stejně jako akvarel.

Malba nenuceně obohacená textem nemusí mít nutně od počátku vypovídající (čitelný) obsah, může zde stát jen v podobě svědka, jako stránka vytržená z deníku. Proto zde nezáleží jen na úhlu pohledu, tak jako obvykle, ale především na naší účasti a míře otevřenosti naší mysli. Existuje zde velmi tenká hranice mezi písmem a kresbou, lze-li vůbec o nějaké hranici mluvit. Právě tyto osvobozené linie propojují tvorbu Radoslava Bigoše nejen touto expozicí, ale celou jeho tvorbou.

Profile image of Radoslav Bigoš,