Artwork Morals Clause (z cyklu Vibrát) main picture
Artwork Morals Clause (z cyklu Vibrát) other picture
Artwork Morals Clause (z cyklu Vibrát) other picture
Artwork Morals Clause (z cyklu Vibrát) other picture

Radoslav Bigoš

Morals Clause (z cyklu Vibrát)

2019

100 x 150 cm

Obraz je poslední z cyklu Vibrát – název Morals Clause vychází z amerického zákona 50.-60. let tzv. morální klatby, která mohla být uvalena na kohokoliv kdo se nechoval podle norem, tedy choval se nemorálně. Byl využíván ve velké míře politicky, ke mstě. Až později se zákon upravil jen na drogy, alkohol a sex. zneužívání. V každém pásu je znázorněn nápis, který vizuálně odkazuje na absurditu této klatby a dementuje – ironizuje – její až patetický, krutý rozměr

Pigmenty, papír, olej na plátně.

CENA NA DOTAZ

>

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Radoslav Bigoš

Add to my favourites

*1987, Ostrava

Křehkost, ironie, syrovost, přesah, vtip. To jsou proměnné, které bychom si mohli s nadčasovým dílem Radoslava Bigoše spojovat. Pokud však jeho práce poznáme o něco intenzivněji, začneme vnímat zároveň jejich hloubku a intimitu. Ta na nás prosakuje, stejně jako barva přes vrstvy materiálu na jeho působivých plátnech. Jinde vystupuje téměř ze snu, jako barevný otisk vymývaný až k prvotnímu okamžiku malby, aby se pak rozpustila stejně jako akvarel.

Malba nenuceně obohacená textem nemusí mít nutně od počátku vypovídající (čitelný) obsah, může zde stát jen v podobě svědka, jako stránka vytržená z deníku. Proto zde nezáleží jen na úhlu pohledu, tak jako obvykle, ale především na naší účasti a míře otevřenosti naší mysli. Existuje zde velmi tenká hranice mezi písmem a kresbou, lze-li vůbec o nějaké hranici mluvit. Právě tyto osvobozené linie propojují tvorbu Radoslava Bigoše nejen touto expozicí, ale celou jeho tvorbou.

Profile image of Radoslav Bigoš,