Monika Mongol

Add to my favourites

MONIKA MONGOL j​e česká módní návrhářka, která se zaměřuje zejména na limitované kolekce se smyslem pro detail a nadčasovost. Minimalistický design rozbíjí charakteristickou výšivkou, v níž se promítá její vášeň k etnickým kmenům a cestování po Asii. Zaměřuje se zejména na střihové řešení šatů pro různé příležitosti, které vnímá jako hlavní prvek v šatníku těch žen, které rády podtrhují svou ženskost designovou elegancí. Klade důraz na tradiční řemeslné zpracování, kvalitní přírodní materiály a udržitelnost módy - i proto výroba oděvů probíhá v České republice.

Monika Přikrylová vystudovala VOŠ oděvního designu v Brně, pokračovala na Univerzitě Tomáše Bati ve Zlíně.. Během svého studia získala ne jedno ocenění a to - finalista prestižní přehlídky pro současné mladé návrháře - Shooting Fashion Stars 2013, Finalista v soutěži – Schwarzkopf Brillance Fashion Talent 2012 a Národní cenu za studentský design 2011 - ocenění v kategorii Dobrý studentský design 2011. Její doménou je zejména inspirace v asijské kultuře, kterou ráda propojuje se současnou módou. Ráda si pohrává s kontrastem a recyklací a snaží se svět vidět barevně.

V roce 2013 byla její bakalářská práce Mongol prezentována v rámci Shooting Fashion Stars a následně o rok později byla vyslána na pracovní cestu do Mongolska, Ministerstvem ČR. V Mongolsku se ji podařilo navštívit tamní salóny, uspořádat přednášky o své tvorbě, vést workshopy na místních školách a nafotit svoji kolekci, která byla následně otištěna v předním mongolském magazínu GOODALI.

Nyní pracuje pod svoji značkou Monika Mongol.

Profile image of Monika Mongol,

All author's artworks

most recent
40

your selection corresponds to 2 items