Nahaku

Add to my favourites

Plýtvání, nadbytečná produkce a s ní spojená spotřeba je aktuální téma. Týká se nás všech. Brněnští designéři Nahaku se věnují redesignování již nepotřebných věcí. Dávají tak zcela nový užitek věcem, které by se jinak staly odpadem. 

"Upcycling v souvislosti se zachováním tradičních hodnot a určitým vzdorem proti konzumní, masové výrobě je naší cestou, jak objevovat krásu v jinak obyčejných věcech. Materiál je to, s čím umíme pracovat. Chápeme jeho podstatu. Chceme ho cítit pod rukama, a povýšit tak surový odpadní materiál na výjimečný, funkční produkt. Zbytečně nezatěžujeme životní prostředí další výrobou, ale přetváříme již vyrobené. Vytváříme úzký vztah mezi produktem a jeho majitelem. I při malosériové výrobě je každý kus jedinečný. Posláním designéra je kultivovat prostředí, které nás obklopuje. Snažíme se vytvářet produkty, které mají kromě estetiky a funkce přidanou hodnotu morální." NAHAKU

K tvorbě váz, misek či lamp využívají staré hasící přístroje, které jsou po jednom použití (ke svému primárnímu účelu) znovu nevyužitelné. 

 

 

Profile image of  Nahaku,