Artwork Ledovaná váza / typ 3 main picture
Artwork Ledovaná váza / typ 3 other picture

Anna Jožová

Ledovaná váza / typ 3

2018

40 x 28 cm

Povrch váz vyrobených z vysoce kvalitního olovnatého skla je pojednám klasickou, a v současné době trochu zapomenutou, technikou ledování. Dlouhodobými experimenty, vývojem vlastní receptury klihu a jeho vrstvením vznikají na skleněném těle vázy rozmanité vzory. Díky systematické práci s materiálem a četným zkouškám dokáže Anna podoby dekoru zčásti ovlivnit, nikoli přesně zopakovat, což činí každou z váz jedinečnou.

Velikost: výška: 28cm průměr: 40cm Dekor: 3) zevnitř, jemný

30 000 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Anna Jožová

Add to my favourites

*1996

Anna Jožová (*1996) studuje od roku 2017 v Ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla na UMPRUM v Praze. Mezi lety 2016 a 2017 studovala v ateliéru Design keramiky pod vedením Antonína Tomáška na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Oboru keramiky a porcelánu se Anna věnovala již při studiu na Střední umělecké škole Václava Hollara.

Svou tvorbu prezentovala v roce 2018 v rámci několika výstav (London Design Week, Czech Design Week, Glassfest Karlovy Vary). V posledních letech se soustavně věnuje zejména sklářské tvorbě a designu, přičemž kombinací různých, na první pohled nesourodých materiálů a klasických sklářských technik vytváří nové unikátní objekty.

Text: Alena Štěrbová

Profile image of Anna Jožová,