Artwork Lízátková váza_5 main picture
Artwork Lízátková váza_5 other picture
Artwork Lízátková váza_5 other picture
Artwork Lízátková váza_5 other picture

Anna Jožová

Lízátková váza_5

2018

28 x 35 cm

Ručně foukané křišťálové vázy jsou volně inspirovány klasickou benátskou technikou millefiori. Namísto řezaných a skládaných skleněných tyčinek je vnitřek vázy vyplněn klasickými plochými lízátky, přičemž každé z nich je pečlivě fixováno speciálně vyvinutým čirým kaučukem. Hravé pojetí objektu si klade za cíl upoutat pozornost i nejmladších divákům a přiblížit jim svět designu.

Rozměry: výška: 35cm

průměr: 28cm

Údržba: Doporučujeme umístit vázu na stinnější místo a nevystavovat přílišnému slunečnímu záření.

20 000 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Anna Jožová

Add to my favourites

*1996

Anna Jožová (*1996) studuje od roku 2017 v Ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla na UMPRUM v Praze. Mezi lety 2016 a 2017 studovala v ateliéru Design keramiky pod vedením Antonína Tomáška na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Oboru keramiky a porcelánu se Anna věnovala již při studiu na Střední umělecké škole Václava Hollara.

Svou tvorbu prezentovala v roce 2018 v rámci několika výstav (London Design Week, Czech Design Week, Glassfest Karlovy Vary). V posledních letech se soustavně věnuje zejména sklářské tvorbě a designu, přičemž kombinací různých, na první pohled nesourodých materiálů a klasických sklářských technik vytváří nové unikátní objekty.

Text: Alena Štěrbová

Profile image of Anna Jožová,