Artwork Lízátková váza_7 main picture
Artwork Lízátková váza_7 other picture
Artwork Lízátková váza_7 other picture
Artwork Lízátková váza_7 other picture
Artwork Lízátková váza_7 other picture

Anna Jožová

Lízátková váza_7

2018

28 x 35 cm

Ručně foukané křišťálové vázy jsou volně inspirovány klasickou benátskou technikou millefiori. Namísto řezaných a skládaných skleněných tyčinek je vnitřek vázy vyplněn klasickými plochými lízátky, přičemž každé z nich je pečlivě fixováno speciálně vyvinutým čirým kaučukem. Hravé pojetí objektu si klade za cíl upoutat pozornost i nejmladších divákům a přiblížit jim svět designu.Lízátkové vázy jsou humornou reakcí na finančně a hlavně časově náročnou techniku muránského skla.

Vázy byly cíleně vytvořené jako klauzurní projekt pro ateliér skla na UMPRUM.

Lízátka jsou lepena zevnitř do předem navrženého skleněného tvaru, později jsou zapečetěna speciálně připraveným čirým materiálem.

Každá váza je originál, dekor je tvořen vždy výhradně autorem.

Rozměry: výška: 35cm

průměr: 28cm

Údržba: Doporučujeme umístit vázu na stinnější místo a nevystavovat přílišnému slunečnímu záření.

20 000 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Anna Jožová

Add to my favourites

*1996

Anna Jožová (*1996) studuje od roku 2017 v Ateliéru skla pod vedením Ronyho Plesla na UMPRUM v Praze. Mezi lety 2016 a 2017 studovala v ateliéru Design keramiky pod vedením Antonína Tomáška na Fakultě umění a designu UJEP v Ústí nad Labem. Oboru keramiky a porcelánu se Anna věnovala již při studiu na Střední umělecké škole Václava Hollara.

Svou tvorbu prezentovala v roce 2018 v rámci několika výstav (London Design Week, Czech Design Week, Glassfest Karlovy Vary). V posledních letech se soustavně věnuje zejména sklářské tvorbě a designu, přičemž kombinací různých, na první pohled nesourodých materiálů a klasických sklářských technik vytváří nové unikátní objekty.

Text: Alena Štěrbová

Profile image of Anna Jožová,