Artwork KONVIČKA/Blue/Total Fake/China main picture
Artwork KONVIČKA/Blue/Total Fake/China other picture
Artwork KONVIČKA/Blue/Total Fake/China other picture
Artwork KONVIČKA/Blue/Total Fake/China other picture

Gorka Design

KONVIČKA/Blue/Total Fake/China

2018

18.5 x 21 cm

Míšení naivní formy a pragmatického designu.

Hlavním předmětem setu je čajová konvice, která se vyrábí v tradičním slovanském stylu. Podobné objekty byly použity pro uložení kvasu. Byly nazývány Kvassniky a měly tvar koblihu. Druhým předmětem je váza, která je polovinou konvice.

Autorka na svých produktech ilustruje její každodenní život. Dětství prožila v devadesátých letech, které byly doprovázeny spoustou padělků a lidé chtěli mít všechny značky najednou. Na produktech Total Fake China používá podobný přístup, přičemž vyplňuje povrchy předmětů různými logy. To z jejich objektů činí zárověn "drahé" a "formálně falešné".

Materiál: ručně vyráběný porcelán, glazura, černý pigment, kobalt.


 

 

2 100 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Gorka Design

Add to my favourites

Gorka Design (Tannia Klimenko) je umělkyně, která ve své tvrobě spojuje různá média, jako je keramika, porcelán, nebo například i design webu či ilustrace. Ve své práci zkoumá například vztah mezi pravdivostí a falsem, hodnotou a nevkusem. Vyrůstala v postsovětských dobách, mezi ztraceným kulturním dědictvím, přičemž hledá právě ony vizuální referenční body v minulosti. Technologicky zůstává věrná tradicím řemesla, avšak ironicky spojuje tvary ze sovětského a slovanského Ruska se současnými kulturními hodnotami.

Profile image of Gorka Design,