Artwork Kolekce GYPSI BLUES / SMAAL 2 main picture
Artwork Kolekce GYPSI BLUES / SMAAL 2 other picture
Artwork Kolekce GYPSI BLUES / SMAAL 2 other picture
Artwork Kolekce GYPSI BLUES / SMAAL 2 other picture

Jana Hejdová

Kolekce GYPSI BLUES / SMAAL 2

2018

35 x 10 cm

Kolekce závěsných a stolních svítidel z probarvované sádrové hmoty vtlačované do forem na bázi staré řemeslné techniky STUCCO – LUSTRO. Tato technika pochází původně z antiky a byla zdokonalena v Itálii v Renesanci a Baroku. Celý proces trvá asi dva týdny, po vyjmutí z forem se povrch mnohokrát brousí, leští a následně se po vyschnutí napouští lněným olejem a včelím voskem. Autorka pracuje s moderním přístupem na principu této staré techniky, používá pouze zcela nezávadné materiály.

  • Menší svítidla (a mísy) mají průměr 35 cm a hloubku cca 10 cm.
  • Údržba: Mísy a svítidla je možné čistit otřením vlhkým hadříkem, nebo opláchnout čistou vodou a nechat uschnout. V případě porušení lesku se dají opakovaně napustit včelím voskem a vyleštit. Mísy jsou především dekorativní, neměla by v nich stát voda ani olej, materiál je nasákavý. Není určeno k mytí v myčce.
  • Dodací lhůta 8 týdnů / každý výrobek je originál a jednotlivé kusy se mohou jemně lišit.
  • Obsah balení: Závěsná svítidla: stínítko, kompletní závěs (ocel. závěs, lanko, kabel, krytka) LED žárovka. Stojací svítidla: stínítko, montura (podstavec) z oceli, LED ž., kabel, nášlapný vypínač, vidlicová koncovka.

5 800 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Jana Hejdová

Add to my favourites

*1973

Architektka a designérka se zájmem o mezioborové přesahy, milovnice filmu (k němuž se přiblížila souběžným studiem filmové scénografie a prací na několika projektech). Od roku 2013 pořádá workshopy, nejprve jako podporu kreativity u dětí a dospívajících s autismem (spolupráce s Apla), později pro stálou skupinu příznivců. Díky vášni pro práci s materiálem se při pořádání workshopů spojila s českou sklárnou Ajeto, se kterou později spolupracovala na svých prvních svítidlech Elves. Od r. 2014 se věnuje designu a buduje vlastní značku. Spolupracuje s českými výrobci jako architekt i designér a využívá materiály, které běžně architekti používají ve stavebnictví a při navrhování interiérů (sklo, Corian, sádra). 

 

Při práci s materiálem se zaměřuje především na řemeslnou kvalitu a originalitu. Ekologie pro ni znamená především odvrácení jednotlivce od spotřeby a konzumace množství neopravitelných výrobků směrem k tradici, řemeslu a individualitě. Taktéž podpora místích firem, schopností místních řemeslníků a paměti téměř zapomenutých řemesel. Jejím cílem je, aby design, kterým se obklopujeme, přinášel především pocit souladu, radosti a klidu.

Moto : „Funkce a „krása“ jsou „jin a jang“ každého produktu“

           „Individualita je to jediné, co nese opravdovou hodnotu a čím bychom se měli obklopovat“

 

STUDIUM: 

1991–1997  studium FA ČVUT Praha · diplomní projekt
Prof. Ing. arch. Ladislav Lábus / Akad. arch. David Vávra

1994–1997   studium DAMU / FAMU · filmová
tv. scénografie · Akad. arch. Zbyněk Hloch / arch. Miloš Ditrich

 

PROJEKTY:

Profile image of Jana Hejdová,