Artwork Mule #2 main picture
Artwork Mule #2 other picture
Artwork Mule #2 other picture
Artwork Mule #2 other picture
Artwork Mule #2 other picture

Maria Nina Václavková

Mule #2

2018

25 x 10 cm

Mule jsou obuv na doma. Česky jim říkáme bačkory nebo papuče. Vnímám, že v sobě tato označení nesou určitý láskyplně pejorativní a hanlivý tón. Většinou se jedná o obuv teplou a pohodlnou, ale ne zcela estetickou. Domácí obuv je přitom nedílnou součástí našich domovů, které tvoří často velmi pečlivě vybírané předměty. Přitom by nemusela být něčím, co schováváme před návštěvou pod postel.

Chtěla jsem navrhnout jednoduchou obuv, která bude snadno vyrobitelná, bez nutnosti používat obuvnické kopyto a technologii napínání. Zvolila jsem opačný princip, vycházející ze starodávných postupů primitivní výroby bot. Obuv se většinou sestávala z jednoho kusu materiálu, který se obaloval odspoda nahoru kolem chodidla. Dělala jsem si rozsáhlou rešerši materiálů a nakonec jsem zvolila jako nejvhodnější přírodní vlněnou plsť. Je to tradiční materiál, který není škodlivý pro životní prostředí a když doslouží, je schopný biologického rokladu. Na nošení je plsť příjemně hřejivá a měkká, přitom drží tvar. Díky přirozenému obsahu přírodních olejů je odolná proti vniknutí nečistot. Na podešev jsem použila odolný antibakteriální materiál EVA foam.

Velikost 38 a 39 (prosím uveďte do poznámky při objednávce).

Doprava po ČR zdarma.

2 500 Kč

Delivery within 10 days for Czech Republic.

Do you have a question? VisitFAQ or ask us.

>

Maria Nina Václavková

Add to my favourites

Po gymnáziu Jana Nerudy absolvovala Maria Nina bakalářské studium v ateliéru Designu obuvi a módních doplńků na Fakultě designu a umění Ladislava Sutnara v Plzni. Během studia absolvovala pracovní stáž v pařížském studiu (Atelier du Sartel) a v součastnosi je na stáži u německé značky ekn- footwear. Její práce opakovaně získala ocení Dobrý studentský design a v roce 2013 vyhrála soutěž Talent designu, za boty Rectangle, které si poté vyžádalo Metropolitní muzeum umění v New Yorku do svých stálých sbírek. Boty mule byly nominovány v mnichovské soutěži Talente 2018. Jako součást designérského kolektivu dry milk of virgin mary Maria Nina prezentovala svou práci například na fesivalu FashionClash v Maastrichtu. Za diplomovou práci OffCuts je nominována na cenu Czech Grand Design 2018 v kategorii Objev roku, tato práce je také mezi finalisty Festivalu Hyere - Villa Noailles ve Francii.

Profile image of Maria Nina Václavková,

All author's artworks

most recent
40

your selection corresponds to 2 items