Design

09.10.2018

Brno Design Days v hotelu Avion

Již potřetí se v Brně konala akce s názvem Brno Design Days. Letos se designové dny uskutečnili v unikátním prostoru brněnského funkcionalistického hotelu Avion od Bohuslava Fuchse, který je současně v rekonstrukci. Jaké designéry jste mohli na Design Days vidět? Přinášíme vám náš krátký report. 

zdroj: gotobrno.cz

Brno Design Days není jen přehlídka prvotřídního designu. Jeho prioritou obecně, je zvýšit veřejné povědomí o designu, prezentovat pozitivní změny či nové nápady, které se v oblasti designu prosazují. V letošním programu se na festivalu představili mnozí odborníci designu, nejen z České republiky, ale i zahraničí. Konalo se mnoho přednášek, jako například o biodesignu, kterým se zabývá slovenská designérka Vlasta Kubušová, či přednáška Eduarda Herrmanna o designu produktovém. Krom přednášek jste mohli navštívit plno workshopů, jako například tvorbu šperků s Hattie Wragg, či s Martinou Šebkovou workshop na 3Dtisk a mnoho dalších. 

A jaké bylo téma?  

Letošní ročník si po tématech IMMERSE (zabrat se), UNSEEN (neviděný), vybral slovo DISCLOSE, neboli odhalování tajemství.

"Designéři odhalí tajemná zákoutí kreativního procesu, nevyslovené příběhy a nápady, které nespatřily světlo světa. Nezrealizované koncepty jsou často ty nejmilejší, bývají totiž příliš vizionářské a progresivní na dobu, ve které vznikly." - > více na BrnoDesignDays

Prostor hotelu Avion

Prostor hotelu Avion

také jste mohli vidět kalíšky od Nalejto, které najdete i u nás na webu

Nalejto

Metaformi můžete taktéž najít na našem webu

Slovenské ALLT Studio

Horáková Anna H-LIGHT

Klára Komárková

Anna Přibylová

DURO Design

Antonie Lecher

Valentýna Filípková

Martin Žampach

AuthorOrigoo