Výstavy

30.10.2018

Designblok 2018: ohlédnutí

Na konci října se na pražském Výstavišti odehrála v ČR největší mezinárodní přehlídka designu Designblok. V letošním roce se zúčastnilo přes 200 vystavujících z řad velkých výrobců, ale také malých designových studií a designových škol. Co nejvíce zaujalo team Origoo? Čtěte dále a nechte se inspirovat. 

Pět dní plných designu, přes 200 vystavovatelů z celého světa a bohatý doprovodný program - to byl Designblok 2018, který se konal od 25. - 29.10. v prostorách Výstaviště Praha Holešovice.

Na letošním ročníku nás velmi mile překvapil počet designérů, kteří se věnují designu brýlí. Svěží vítr a podporu individuality, včetně úprav brýlí na míru zákazníkům, do tohoto odvětví již několik let přináší česká designérka Nastassia Aleinikava, či studio Optiqa, které navazuje na historické modely brýlí. Na letošním ročníku nás zaujaly také vtipné a extravagantní obroučky značky Onyx, která sází na 3D tisk, či příjemné dřevěné obroučky z dýhovaného dřeva studia ZEW.

Onyx design

Nastassia Aleinikava

ZEW EYEWEAR

Optiqa

Designblok také každoročně zaujme istalacemi produktů, na kterých si dají designéři velmi záležet. Ani letos tomu nebylo jinak. Mezi skvělými instalacemi jsme vybrali jen pár. Nemůže mezi nimi chybět instalace šperků Kyō od Kateřiny Reich, která vyhrála cenu Nejlepší kolekce šperků, či boty od Marie Niny Václavkové, která se svým projektem Offcuts vyhrála cenu Nejlepší novinka designéra. 

Marie Nina Václavková, Offcuts

Kateřina Reich

Kateřina Reich

Jana Voňková Dream Spaces

Jana Voňková Dream Spaces

Kristina Fngrlnd / Metanoia

Martina Hudečková a Ľubomír Ontkóc

Martina Hudečková a Ľubomír Ontkóc

Oblakka / Houp

Oblakka / šperkovnice Poupě

Na Designbloku se odehrávalo také finále mezinárodní soutěže diplomových prací, organizované ve spolupráci s EUNIC. Bylo vystaveno 15 produktových a 15 módních diplomových prací autorů z 15 evropských zemí, které byly posuzované hvězdnou mezinárodní porotou. Mezi českými studenty byl zastoupený například Sebastian Kitzberger, Johana Neměčková či Dominik Janoušek a další. 

 

Sebastian Kitzberger

Luke Fuller ( GB )

Marie Cornil (Švýcarsko)

Zuzana Svatik (Slovensko)

Charlotte Kidger ( VB )

A jaké další designéry jste na letošní největší přehlídce designu ve střední Evropě mohli potkat? 

Tak například novou kolekci svítidel od Nahaku, šperky Hany Polívkové, novou kolekci šperků vytvořené speciálně pro Designblok od designérky Anina, židle od Meyto, hlavy grafického designéra Marka Effenbergera, Ton a výtěznou kolekci od Lucie Koldové Chips chair, nové vázy od designérů Vobouch a mnoho a mnoho dalších skvělých designérů a jejich produktů.  

Nahaku

Meyto

Vobouch

Lucie Koldová / TON

Anina

AuthorOrigoo