Výstavy

10.01.2019

Fotoreport: aktuálně z Colloredo-Mansfeldského paláce

Roman Štětina v tanečním sále, "Éntomos" Hulačové a Keresztes nebo instalace Marie Tučkové v rámci programu Start up. To vše aktuálně nabízí Galerie hlavního města Prahy v Colloredo-Mansfeldském paláci.

Foto: Origoo

Díky dlouhodobému programu Galerie hlavního města Prahy se v Colloredo-Mansfeldském paláci, barokním skvostu v centru Prahy, nemusíte těšit jen z úchvatných interiérů. Pravidelně se zde představují špičky současného výtvarného umění, ale i nejmladší generace umělců v rámci výstavního cyklu Start up.

Foto: Origoo

V třetím patře barokního paláce až do začátku března najdete výstavu sochařek Anny Hulačové a maďarské Zsófie Keresztes nazvanou "Éntomos". Autorky volně pracují s tématem ekologické krize, při které mizí velké množství hmyzu i včel a lidstvo jakoby likvidovalo samo sebe. Obě ve své tvorbě zároveň navazují na surrealistické tendence a výstavu doplňují také ilustrace Františka Janouška ze sbírek GHMP.

Laureát Ceny Jindřicha Chalupeckého Roman Štětina pracuje ve své multimediální instalaci nazvané "Předmluva" s vizualizací rozhlasového vysílání. Kontrastní instalaci vycházející z estetiky nahrávacích studií najdete až do 26.2. v tanečním sále paláce.

foto: Origoo

foto: Origoo

foto: Origoo

V prostorách bývalé kočárovny se již tradičně představují talenti z nejmladší umělecké generace v rámci cyklu Start up. Marie Tučková, držitelka ocenění EXIT 2017 představuje instalaci - háčkovaný úkryt nazvanou Episode One: Bunny’s Departure.

12.1. máte možnost zavítat na komentovanou prohlídku této výstavy, o které jsme psali již ve článku "Výstavy a akce v následujícím týdnu".

foto: Origoo

foto: Origoo

foto: Origoo

foto: ghmp.cz

AuthorOrigoo