Výstavy

19.10.2018

Fotoreport z výstavy Colours of Transparency v Kampusu Hybernská

18.10. se konala v Kampusu Hybernská vernisáž rozšířené verze uspěšné výstavy z Londýna Colours of Transparency. Ateliér skla pražské UMPRUM představil na London Design Fair své nejnovější práce studentů profesora Ronyho Plesla a pražská výstava tento výběr ještě rozšiřuje. Přinášíme vám krátký fotoreport. 

 

Zdroj: www.kampushybernska.cz

Stejně jako na Londýnské výstavě, spojujícím tématem je "obdiv ke sklu, jeho barevnosti a průzračnosti, jeho nejrůznějším formám."

Výstava má ukazovat nejen designové objekty, ale také prolnutí designu s uměním volným a prostor byl dán i experimentování s materiálem a jeho možnostmi. 

Vedoucí ateiéru Rony Plesl k výstavě uvedl „Výstava v Londýně byla velmi úspěšná, kromě pozitivních ohlasů návštěvníků sklízela pozornost i v britských médiích, nechyběl například Dezeen, BlouinArtinfo, ArtsThread a deník London Evening Standard ji doporučoval jako jeden z tipů na návštěvu. Proto jsme velmi rádi, že ji můžeme představit i zde v Čechách

Více o výstavě a vystavujících naleznete stránkách Kampusu Hybernská -> zde

Některé z vystavujích ( jako například Františka Jungvirta, Annu Jožovou či Marietu Tedenacovou) můžete najít také na našem webu. 

Eliška Monsportová: Pedestral

Anna Jožová: lízátková váza zevnitř

Anna Jožová: Lízátková váza

Anna Jožová: Lízátková váza / detail

František Jungvirt

Anna Jožová: Ledová váza

Anna Jožová: Ledová váza / detail

Emel Erdem

Marieta Tedenacová

AuthorOrigoo