Výstavy

21.02.2019

Galerie Fotografic se v novém cyklu výstav zaměří na studenty fotografie a čerstvé absolventy

Nová perspektiva. Nezatížený pohled. Mezigenerační dialog. Kontroverzní konfrontace. První šance. To jsou jen některé z důvodů pro prezentaci tvorby nejmladší generace českých umělců.

Pražská Galerie Fotografic přichází po vzoru Galerie hlavního města Prahy vlastní platformou pro začínající autory. FOTOGRAFIC STARTUP se zaměřuje na prezentaci tvorby nejmladší generace umělců, často ještě z řad studentů a čerstvých absolventů - s cílem být důležitým bodem v jejich začínající kariéře. Každý rok bude mít jeden z nich možnost představit svou práci pražskému publiku ve formě samostatné výstavy.

foto: Fotografic

Podobná spolupráce má vždy vzájemně obohacující charakter. Pro mladé autory může být samostatná výstava nejen pověstným „zářezem do CVčka“, ale především získáním zpětné vazby a neakademické reflexe. Do galerijního prostoru pak na oplátku přinášejí překvapující nezatížené pohledy - jak na současné umění, tak na současnou společnost. Pokud jsou umělecké školy jakýmisi kreativními inkubátory, FOTOGRAFIC STARTUP se pak stává živou laboratoří pro reálné pokusy.

Jan Pecháček, ze série PaKul

Prvním autorem vystavujícím pod hlavičkou tohoto art startupu bude Jan Pecháček se souborem PaKul. Vernisáž výstavy nazvané jednoduše Palác proběhne ve středu 27. února od 19h.

Jan Pecháček (*1993) studuje nejen Institut tvůrčí fotografie v Opavě, ale i archeologii na Filosofické fakultě Univerzity Karlovy. Nejen díky tomuto netradičnímu spojení o něm určitě ještě uslyšíme!

Kromě zmíněného startupu, Galerie Fotografic v létě vyhlásí také otevřenou výzvu určenou všem autorům, kteří hledají inovativní přístupy a nové pohledy v oblasti fotografie, videoartu, interaktivních médií, ale i malby či kresby jako doplnění výstavního programu na rok 2020.

 

text: Tereza Bonaventurová

Galerie Fotografic, Stříbrná 2, Praha 1

www.fotografic.cz

 

 

 

AuthorOrigoo