Výstavy

03.06.2019

Letní klauzury AVU 2019

Ve dnech 31.5. až 2.6. proběhly letní klauzury Akademie výtvarných umění v Praze. Níže jsou k vidění práce vybraných autorů, jejichž práce byly součástí výstavy v hlavní budově AVU, do dalších otevřených částí (např. Šalounův ateliér, nebo ateliér hostujícího pedagoga jsme se bohužel nedostali).

Přestože jsme neměli možnost vidět všechny ateliéry, tak za celkovou instalaci jednoznačně získává palec nahoru student Adrian Altman, který stají za krabicovým polepem všech stěn ateliéru Malířství III. Josefa Bolfa a Jakuba Hoška společně s Nik Timkovou. Adrian v ateliéru vytvořil správnou trash atmosféru homeless krabicových příbytků a na stěnách vytvořil  vyřezané niky, do nichž byly nainstalovány klauzurní práce. Krabicový karton oblepil vystavené objekty Dávida Černaťského a Nikol Lourkové včetně plazmy s videoartem Adiny Šulcové.

Dalším instalačně pojatým ateliérem bylo Malířství I. pod vedením Roberta Šalandy a Lukáše Machalického, kteří do prostoru nainstalovali několik subtilních bílých sloupů, mezi které byly zavěšena plátna a objekty. V tomto ateliéru byly nejsilnější práce Elišky Konečné, která své vycpávané objekty nově pojímá výraznými barevnými přechody.

V ateliéru Malířství II. Vladimíra Skrepla a Jana Šerých nás nejvíce zaujaly práce Matyáše Maláče, který svou tvorbu proměnil do syrových, depresivně pojatých nánosů lepkavého digitálního trashe, který je zejména v jeho nových závěsných objektech zalit do pěnovo-silikonových kapsulí připomínajících tlející zbytky stromů utopených v ropné laguně...

AuthorOrigoo