Výstavy

18.02.2019

Vernisáže a kulturní akce v tomto týdnu

Jaké vernisáže a kulturní akce byste si neměli nechat ujít v tomto týdnu? Kupříkladu Performativní večer Kočovné společnosti, který se odehraje v ostravském umělecko-kultruním prostoru PLATO. Také se můžete těšit na vernisáž výstavy Soft object - Real feellings v ústeckém Domu umění, vernisáž výstavy Voní, jako když ti hoří vlasy v brněnské galerii OFF/FORMAT či na performativní přednášku Radima Labudy a komentovanou prohlídku pořádanou Galerií kurzor a CSU Praha.

 

Performativní večer v PLATO Ostrava
ve středu 20. března od 18:00
KOČOVNÁ SPOLEČNOST
(David Fesl, Sláva Sobotovičová)


"Performance Galerie/Gaffa/Galéra je pilotní akcí Kočovné společnosti, kterou založili v roce 2019 David Fesl a Sláva Sobotovičová. V performanci kromě zvuku rezonují i motivy městského odpadu, válečné strategizace a popových efektů. Hybnou sílou akce Galerie/Gaffa/Galéra je výroba nástroje nesoucího na sobě vzkaz performerů a vynalezení beatu jako základu nové hudební skladby."

Více info ZDE:

Soft objects – Real feelings
21. 2.―30. 3. 2019
vernisáž ve středu 20. března od 18:00 v Domě umění v Ústí nad Labem

"Soft objects – Real feelings by měla být první ze série tří výstav pod souhrným názvem Stávat se dívkou. Tento cyklus se pokouší na jedné straně představit generaci nejmladších umělkyň a umělců spojených s českým prostředím, včetně snahy navrhnout společná východiska. Na druhé straně jde o snahu rozehrát a využít figuru mladé dívky jako perspektivu, ze které lze sledovat některé klíčové problémy dnešních společností.
Aktuální výstavní projekt si bere jako inspiraci téma postavu (mladé) dívky, jak s se s ní můžeme setkat v dílech od Tiqqun (1999), Deleuze a Guattariho (1980), nebo Witolda Gombrowitze (1937). Představuje mladou generaci českých umělkyň a umělců, pro které je postava mladé dívky vědomým i nezamýšleným vodítkem při konfrontaci s dnešními problémy, jakými jsou sebeidentifikace, sdílení obrazů a nás samých online, až perverzní tlak na naše tělo-obraz, konzumní způsob života, nebo apatii, “pseudo aktivitu” a neschopnost čelit současným výzvám."

Více info ZDE:

Lenka Glisníkovová a Tania Nikulina/Voní, jako když ti hoří vlasy
21. 2. – 26. 3.
vernisáž ve středu 20. 2. od 18:00 v Galerii OFF/Format v Brně

"Autorky skrze objekt - pantofle zkoumají hranice mezi osobní a veřejnou rovinou v prostředí domácího interiéru, a jeho rezprezentace v komerční sféře. Téma výstavy vychází také z pozorování fungování sociálních sítí a platforem zaměřených na lifestyle."

Více info ZDE:

Radim Labuda: O koncích umění & komentovaná prohlídka výstavy Podmínky nemožnosti VII/VII: Psychopatologie planety
performativní přednáška ve čtvrtek 21. 2. od 17:30 v Galerii Kurzor

komentovaná prohlídka výstavy ve čtvrtek 21. 2. od 18:00 v Galerii Kurzor

Galerie Kurzor ve spolupráci s CSU Praha pořádá poslední performativní přednášku Radima Labudy spojenou s výstavním cyklem Podmínky nemožnosti. Na přednášku naváže v 18. hodin komentovaná prohlídka výstavy Podmínky nemožnosti VII/VII: Psychopatologie planety s kurátorem Václavem Magidem.

Radim Labuda: O koncích umění
"V poslední improvizované přednášce umělec v post-praxi Radim Labuda rozvine temné i komické spekulace o koncích umění. Umění skončí, tak jak všechno skončit jednou musí a zároveň mnohokrát již skončilo. Jak, proč a kde, vždy záleží na tom, kdo a z jakého úhlu se dívá. Umělec v post-praxi také posedmé a naposled připraví veganskou polévku, protože člověk není živ jenom potravou intelektuální."

Více info ZDE:

 

AuthorOrigoo