Výstavy

11.03.2019

Vernisáže a kulturní akce v tomto týdnu

Jaké vernisáže a kulturní akce byste si neměli nechat ujít v tomto týdnu? Kupříkladu zahájení výstavy Pavla Korbičky v brněnském Domě umění nebo křest českého překladu knihy Jak vidět svět za osobní účastni autora Nicholase Mirzoeffa v Knihkupectví ArtMap. Můžete se těšit také na přednášku Viktorie Draganové v rámci Café Chalupecký na pražské VŠUP, Kino výtvarných umění s názvem PROFIL - NAIVNÍ UMĚNÍ a v neposlední řadě na přednášku COI #004 Kellera Easterlinga v pražské Class of Interpretation (COI).

 

 

 

 

Nicholas Mirzoeff: Jak vidět svět
křest knihy 12.3. od 19:00 v Knihkupectví ArtMap


"Jaké jsou obrazy, které tvoří svět okolo nás, a jak pomocí obrazů utváříme tento svět my sami? V knize "Jak vidět svět" nás známý britský teoretik kultury, umění a aktivista Nicholas Mirzoeff učí, jak dnes zodpovědně a kriticky obrazy tvořit, šířit a interpretovat. Srozumitelný a svižně psaný průvodce vizuální kulturou 21. století je ideálním pomocníkem pro zorientování se v současném obrazovém světě. Vychází poprvé v českém překladu a doplňuje ho rozsáhlý rozhovor s autorem a tematické ilustrace. Na křest knihy navazuje 13. 3. přednáška autora "Visual Thinking in Dangerous Times" konaná od 19h na NYU Prague."

Více info ZDE:

Pavel Korbička: Deflection
13. 3. - 28. 4.
vernisáž 12.3. od 18:00 v Domě umění v Brně

"Pavel Korbička se ve své práci zabývá úvahami o prostoru, kdy hlavním vyjadřovacím prostředkem je světlo. Site-specific projekt, připravený pro brněnský Dům umění, představí zcela nové monumentální světelné instalace, vytvářející protiklad k dominantní symetrii tohoto výjimečného výstavního prostoru. Vstoupí-li divák dovnitř instalace, ocitne se v pulzujícím světelném labyrintu, který ho může dovést na pokraj vlastní fyzické nerovnováhy a tím k hlubšímu uvědomění sebe sama."

Více info ZDE:

Café Chalupecký: Viktoria Draganova
přednáška 13. 3. od 18:00 na VŠUP v Praze

"Přednáška se zaměří na project spaces a jejich praktické, teoretické a vizionářské aspekty, a to především z pohledu nezávislého uměleckého prostoru Swimming Pool, který v roce 2014 v Sofii založila Viktoria Draganova."

Více info ZDE:

 

 

Kino výtvarných umění
Profil - Naivní umění
14. 3. od 19:00 na Akademii výtvarných umění v Praze

"Ze sbírkových fondů Národního filmového archivu KVU promítá filmy s tematikou insitního umění, dokumenty z průřezových výstav a profily umělců, pro které byl tento žánr mnohdy paralelním uměleckým vyjádřením."

Více info ZDE:

 

COI #004 Lecture - Keller Easterling
přednáška 16. 3. od 18:00 v Class of Interpretation v Praze

Více info ZDE: 

AuthorOrigoo