Výstavy

07.01.2019

Výstavy a akce v následujícím týdnu

Na jaké výstavy a vernisáže se můžete v druhém lednovém týdnu těšit? Tak například jsme pro vás vybrali Goodie Goodie Goodie BAGS v Ideal Prostor, výstavu Vladimíra Houdka v Galerii výtvarného umění v Chebu, či ve Fait Gallery máte tento týden poslední šanci se  podívat na výstavy Vladimíra Kokolii, Niky Kupyrové a Aleny Kotzmannové.

Goodie Goodie Goodie BAGS - výstava multidisciplinární umělkyně Báry BjarnadóttirKristín Helgy Ríkharðsdóttir, která pracuje s mixem videa, instalace, performance, fotografie a zvuku. Vernisáž jejich společné výstavy proběhne 10. 01. 2019 od 17:00 v IDEAL PROSTOR. 

"Vůbec nestárneš!

Zkoušíš to bez námahy, záře politá sluncem.
Trvanlivý produkt odolávající testu času.
Jsi to, co jíš, víš.

Vydrží od noci do rána, do zítra, do 2020."

Více informací naleznete ZDE

Vladimír Kokolia / Alena Kotzmannová A Q: / Nika Kupyrova - pokud jste nestihli výstavy těchto třech umělců v brněnské Fait Gallery, máte poslední možnost. 

VLADIMÍR KOKOLIA / TO NEZBYTNÉ Z KOKOLII  -  do 12.1. 2019
ALENA KOTZMANNOVÁ / POSLEDNÍ STOPA & Q: / VTEŘINY PŘED… -  do 12.1. 2019
NIKA KUPYROVA / NO MORE MR NICE GUY  -  do 12.1. 2019

Více informací ZDE

Ve čtvrtek 10.1.2019 se v Centru architektury a městského plánování CAMP, bude konat přednáška Subjective Mapping and UX Urban Design, francouzského městského plánovače a designéra Quentina Lefevra. Ten se zabývá sledováním uživatelského prožitku ("User Experience" - UX) ve městech a také vyučuje v pařížské škole designu Strate. Vyvíjí akční výzkum nazvaný subjektivní mapování (či sensitivní kartografie) pro zjištění mentálních reprezentací a postojů obyvatel k veřejným prostorům. 

Více informací a vstupenky najdete ZDE

 

Od 10.1.2019 budete moci zajít v Galerii výtvarného umění v Chebu na výstavu Vladimíra Houdka Future Polis II. 

Jedná se o výstavu obrazů z poslední doby. Do názvu této výstavy se promítlo i jedno z témat, která ho trvale zajímají a to ideální města - tedy koncept, který je odpradávna spjat s politickými, filozofickými a urbanistickými utopickými vizemi. 

Více informací ZDE

V sobotu zavítejte do Galerie hlavního města Prahy na komentovanou prohlídku výstavy Episode One: Bunny’s Departure z cyklu Start up, který je věnován nejmladší generaci umělců. Výstavou vás provede umělkyně Marie Tučková a kurátorka Sandra Baborovská.

Prohlídka se koná 12.1. od 16:00. Více informací naleznete zde.

foto: ghmp.cz

AuthorOrigoo