Výstavy

15.10.2018

Výstavy a vernisáže

Na jaké výstavy a vernisáže vám doporučujeme v tomto týdnu zajít? Například v Berlínském modelu se bude konat vernisáž Davida Krňanského - Essential Pumpkin Mix, nebo máte stále možnost navštívit plno akcí v rámci Fotograf Festivalu. Jaké další výstavy a kulturní akce byste neměli zmeškat se dozvíte v našem článku v Magazínu Origoo.  

Fotograf Festival #8

Až do 1.11 probíhá po pražských galeriích a kulturních prostorech již osmý ročník Fotograf Festivalu. Letošní ročník má název Ne-práce, zaměstnání volnem z čehož vyplývá téma jako jsou hranice mezi pracovním a volným časem. Na festivalu jako každým rokem můžete zajít na výstavy, diskuze a doprovodný program propojující médium fotografie s diskutovanými sociálními otázkami z oblastí práce a volného času. Festival se také zabývá klasickým tématem, zkoumající specifika fotografie a reprodukovatelného obrazu jako takového a to skrze tvorbu zahraničních i domácích autorek a autorů.

Určitě nezmeškejte v rámci festivalu výstavu IBUŠE JARCOVJÁKOVÁ - Kimochi: postele a pokoje - více zde 

výstava potrvá jen do 21.10. 2018

Více o festivalu a celý jeho program najdete na webu FF

 

Markéta Jáchymová, Ondřej Čech INTERIEUR DOMESTIQUE v Holešovické šachtě

Výstava vychází z v vizuality obřadních prostorů, které Markétu Jáchymovou v její tvorbě dlouhodobě zajímají. Skrze určité hraniční momenty se dostává právě k tématu obřadu a fenoménu obřadních síní, ve kterých probíhají události jak oslavné, tak i smuteční. Navázanost na tvorbu Ondřeje Čecha je velmi příznačná. Ondřej si hraje s prostorem, kterým vede diváka na základě vystavených děl jiného umělce, v tomto případě Markéty Jáchymové. 

Výstava potrvá do 31. 10. 2018. Více informací zde. 

 

 

David Krňanský - Essential Pumpkin Mix

17. 10. 2018 od 19 hodin proběhne v holešovickém Berlínském modelu "nemalířská výstava malíře Davida Krňanského."

více informací na webu Berlínského modelu  nebo na  fb události. 

 

András Cséfalvay: A Case of Pluto

Vernisáž výstavy proběhne 19. 10 od 18:00 v Karlín Studios. Výstavu budete moci následně navštívit od 20. 10. do 25. 11. 2018.

"Na první pohled se může zdát, že vyřazení Pluta jako planety je otázka dohody vědců a vědecké klasifikace. Tvorba faktů pro užitečné nakládání se světem se mi jeví upřímnější, než odkrývání "pravdivých" vztahů, jak šíří populární věda. Vzniká však otázka monopolu a dominantního výkladu světa, na okraji kterého vynechaná majorita konspiruje vlastní "pravdu". Protože důvěra se dá získat i poukazováním na vlastní nedostatky, navrhuji Mezinárodní Astronomické Unii, aby přijala Pluto zpět do kategorie planety." A. C. ( Zdroj textu )

Více informací zde

AuthorOrigoo