Výstavy

19.11.2018

Výstavy a vernisáže na tento týden, které stojí za to navštívit

Každý týden vám Magazín Origoo přináší nový výběr výstav, vernisáží a kulturních akcí, které stojí za to navštívit. Tento týden se můžete těšit například na ostravské setkání s designem Meat Design, festival udržitelné módy SLOU či výstavu Romana Štětiny a další výstavy. 

Roman Štětina: Předmluva

Od 21.11. 2018 bude probíhat výstava Předmluva Romana Štětiny v Colloredo-Mansfeldském paláci, která potrvá až do 24. 2. 2019.

"Roman Štětina umně splétá motivy, texty, zvuky i předměty vypůjčené z různých kontextů do složitých struktur podobných tkaným textiliím. V jeho videích a instalacích pak nabývají nové významy a tvary. Dílo Předmluva je vizuální inscenací zvuku, respektive rozhlasového vysílání, vytvořenou přímo pro hudební sál Colloredo-Mansfeldského paláce. Tvoří ho několik vzájemně se prolínajících dějství, která představí různé fyzické aspekty rozhlasového vysílání. Pro jedno z nich autor vytváří experimentální skladbu pro mužský a ženský hlas/dech a přitom zkoumá genezi zvuku v lidském těle. Další z řady dějství přiblíží „scénografii rozhlasového vysílání“ založenou na funkční estetice detailů architektury nahrávacích studií. V jiném pak autor společně s oděvní návrhářkou Miou Jadrnou představí pozoruhodný design textilií zakrývajících reproduktory historických rozhlasových přijímačů, do nichž se z pohledu posluchače rozhlasový signál „obléká“." 

Kurátorka: Jitka Hlaváčková

Více ZDE

Zdroj: www.ghmp.cz

Od 23. do 24. listopadu budou v prostorách Hauch Gallery probíhat SLOU fashion days.

SLOU je prodejní akce, která se věnuje pomalému životnímu stylu především v oblasti módy a přináší atraktivní, udržitelné a etické alternativy.

Cílem SLOU je také poskytnout odborníkům i veřejnosti vzdělání v oblasti udržitelnosti. V rámci SLOU máte možnost zajít na přednášky o udržitelné módě, setkat se s designéry, nebo se zúčastnit workshopů. 

Více o programu a o SLOU najdete ZDE

www.slou.cz

Meat Design Ostrava 2018

Přehlídka designu Meat design Ostrava se koná 23. - 25. 11. 2018 v Dolních Vítkovicích v Ostravě

"Meat design Ostrava je prodejní přehlídka autorské tvorby českého, slovenského, polského, a maďarského produktového designu v Ostravě na pomezí tří států."

Jaký je program a kdo na festivalu vystavuje? ☛ více informací ZDE

 


 

Zdroj: www.ostravainfo.cz

Ve středu 21. 11. 2018 se bude konat vernisáž Zuzany Ondrouškové / Uvnitř v galerii SPZ. 

Výstava bude nadále pokračovat do 4.11.2019 

"Výstava “Uvnitř” obsahuje práce z cyklu “Bez názvu” a z něj především objekty z roku 2018, které můžou být jakési osobní fosílie, úložiště vzpomínek. Zaznamenávám hledání i zafixování důležitých částí pomocí recyklace okolních zdrojů. Zachycení minulosti i současnosti, jsou to základní body i množina tvarů a celků v nejasné krajině. Prostředí, ve kterém se snažím zorientovat jasnými směry, momenty neprůchozích cest, momenty zastavení." (Zuzana Ondroušková)

Více informací ZDE

Zdroj: www.galeriespz.com

Ve středu 21.11. 2018 se bude konat vernisáž Daniela Vlčka - Dark Wave Deco v Berlínkém modelu, na které proběhne koncert Libertae

Více ZDE 

 

www.artmap.cz

AuthorOrigoo