Výstavy

03.12.2018

Výstavy a vernisáže v tomto týdnu

I tento týden se uskuteční spousta zajímavých vernisáží a akcí. V úterý se můžete těšit na vernisáže v centru současného umění FUTURA a také v Pragovce, ve čtvtek poté na vernisáž Kláry Hosnedlové v Karlin Studios. Čtvrteční večer bude patřit také Origoo předánočnímu Pop-upu a víkend zase knižnímu veletrhu Knihex ve Studiu Alta. 

Ve čtrtek 6.12. od 18.00 si určitě udělejte čas. Bude se konat náš první Origoo Pop-up, na kterém představíme některé z umělců a designérů, kteří jsou zastoupeni v online galerii Origoo. Někteří z našich autorů budou na párty osobně přítomni. V průběhu večera budete mít také možnost nakouknout do ateliérů malíře Tomáše Predky a Martina Salajky. K prodeji budou určena všechna vystavená umělecká díla a designové produkty, jimiž můžete potěšit své blízké, nebo udělat radost sami sobě. 

V úterý 4.12. 2018 od 18:00 budou probíhat v Pragovka Gallery hned tři vernisáže výstav: Sound and look of no wood, Aleš Zapletal: Muzeum zítřejšího počasí a David Helán a David Hřivňacký: Zevlení zlevní.

Více informací najdete v událostech jednotlivých výstav:

Sound and look of no wood/ Pragovka Gallery Entry

Aleš Zapletal: Muzeum zítřejšího počasí / Pop-Up

David Helán a David Hřivňacký: Zevlení zlevní / The White Room

Program:

18.00 - hromadné zahájení výstav

19.00 Performance Davida Helána a Davida Hřivňackého Vepřozevlopment 

a možná přijde i Mikuláš...

Veletrh knih, či setkání nakladatelů a čtenářů v příjemné přátelské atmosféře - tedy Knihex 08½, proběhne tento víkend 8 - 9.12. 2018 ve Studiu ALTA

Knihex je místo, kde se dá strávit celý den – kromě knížek je k dispozici bohatý doprovodný program (dílny, křty, autorská čtení, odpočinkové zóny, dětský koutek a další). Knihex dává prostor – knihám i čtenářům.

Více informací a program naleznete ZDE

V Centru současného umění FUTURA proběhne v úterý od 18.00 a od 19:30 v DISPLAY sdružení pro výzkum a kolektivní praxi vernisáž Civilizace na rozcestí: strůjci vědecko-technické revoluce.

Výstava reflektuje v širších souvislostech působení interdisciplinárního výzkumného týmu, který měl v šedesátých letech dvacátého století pod vedením filozofa Radovana Richty předložit vizi “nového československého modelu socialismu”. 14 českých a slovenských umělkyň a umělců představí svá autorská díla zhotovena speciálně pro výstavu Civilizace na rozcestí. Ta doplňují dobové dokumenty a objekty - organizační diagramy, noviny, časopisy a hlavně filmy a televizní pořady, jež tematiku vědeckotechnické revoluce v 60. letech v našich krajinách zobrazovaly nebo popularizovaly. 

Kurátoři výstavy: Lukáš Likavčan, Pavel Sterec

Více informací ZDE

V Centru současného umění FUTURA proběhne v úterý od 18.00 také vernisáž výstavy Jiřího Černického: S drakem v zádech
Kurátor: Edith Jeřábková

"Výstava se zaměřuje na rané práce Jiřího Černického, které zpětným pohledem odkrývají touhu propojit vědu s jinými způsoby percepce a téměř jinými stavy vědomí. Propletenec racionálních a iracionálních kroků vedených různými transformačními procesy nás má informovat o tom, že bez aktivního a fyzického vstupu subjektu do zkoumaného pole není komplexnějšího poznání světa, který je složitější a zamotanější, než se může zdát. Toto rané dílo autora je poznamenané historickou nepřítomností internetu a Wikipedie a je nerozlučně spjato s místem jeho rodného města Ústí nad Labem, kde specifické spojení toxického a přírodního prostředí pomohlo dotvořit Černického rozervaně romantický vztah k vědě a ekologii, který byl a je vzdálený ekologům i vědcům. Dokumentace jeho raných akcí se tak časem staly i dokumentacemi prostředí přírodně-chemicko-uhelného regionu na počátku privatizačního období."

Více informací ZDE

Ve čtvrtek 6. 12. 2018 od 18:00 proběhne v Karlin Studios vernisáž výstavy Kláry Hosnedlové: Sedící Žena
Výstava potrvá do 20. 1. 2019

"Výstava navazuje na site specific projekt Ponytail Parlour, jež se odehrával v šatně Nové scény Národního divadla v Praze. Klára Hosnedlová bude ve své výstavě v Karlin Studios vycházet z archivu národního divadla, divacelních scén a kostýmních návrhů. Prostor bude pojatý jako divadelní scéna, ve které se budou odehrávat všední denní situace."

Více informací ZDE

AuthorOrigoo