Výstavy

28.01.2019

Výstavy a vernisáže v tomto týdnu

Jaké výstavy a vernisáže byste si neměli nechat ujít v tomto týdnu? Například končící výstavu Pavly Scerankové, interaktivní instalaci Jonáše Strouhala či 12. Cenu kritiky za mladou malbu 2019. Více tipů kam zajít za kulturou, se dozvíte v následujícím článku. 

12. Cena kritiky za mladou malbu 2019

V úterý 29. ledna v Galerie kritiků v pražském paláci Adria proběhne od 18 hodin vernisáž výstavy finalistů a vyhlášení vítězů 12. Ceny kritiky za mladou malbu 2019. Tisková konference se koná za účasti vystavujících a členů poroty v 15 hodin tentýž den tamtéž. Výstava potrvá do 10. března 2019. 

Mezi vystavujícími se na ceně kritiků představí i Alžběta Krňanská, Tomáš Bryscejn a Vojtěch Kovařík, které můžete také najít v naší online galerii Origoo. 

Více informací ZDE 

Ve čtvrtek 31.1. 2019 končí výstava Pavly Scerankové — Měsíc Ve Dne, která probíhá ve stejnojmenné českobudějovické galerii Měsíc ve dne. 

Více informací ZDE 

"Výstava S(he) had to wait in the waiting room for 15 minutes je zážitkem, který vás postaví tváří v tvář pěti pojetím úzkosti. Pět umělkyň vystavuje své práce potýkající se s fenoménem úzkosti v moderní době."

Vernisáž výstavy proběhne 28.1.2019 a výstava potrvá pouze do 30.1.2019. 

Vystavující umělkyně: Anastasiya Kozyarchuk, Anna Maslenko, Isabela Juchniewicz, Tasya Nafigina, Valeria Yeromenko

Více informací ZDE

 

30.1. v 18 h představí autor Jonáš Strouhal s kurátorem Michalem Novotným svou bizarní uměleckou instalaci Bistro Affluenza v ostravské galerii Plato

"Chytlavě provokativní projekt spojuje nadrealistickou sexuální pannu s rozpustným práškem nahrazujícím pevnou stravu a stereotypními obrazy exotické dovolené. Interaktivní instalace je satirickým, alegorickým komentářem k tomu, jak se ve vývoji produktů transformuje a anestetizuje lidská touha."

Návštěvníci se mohou po platbě bezdotykovým terminálem napít údajně vybalancované potraviny ve formě nápoje ze silikonového prsu panny.

Více informací ZDE 

AuthorOrigoo