Výstavy

05.11.2018

Výstavy, vernisáže a akce na tento týden

Tento týden je kulturními akcemi opět nabitý. Od 6.11. začíná již 35. ročník FAMUFESTU, který je letos pojatý jako oslava různorodosti a v pátek 9.11. poté přehlídka současného umění POKOJE. Můžete také zajet na Výlet za výtvarným umění do Ústí nad Labem, či navštívit vernisáž výstavy Jakuba Chomy Stepping on a Lego a mnoho dalších akcí. 

Site specific přehlídka mladého umění a konfrontace vybraných ateliérů českých vysokých uměleckých škol POKOJE 2018 začíná tento týden v pátek 9.11. 2018 od 19.00 a potrvá do až do 18. 11. 2018. 

Letošní ročník je zajímavý v tom, že poprvé dostává zastřešující téma, kterým je OZVĚNA. Toto téma bude ústředním i pro doprovodné přednášky umělců a teoretiků umění. 

Další novinkou letošního roku je také cena odborné poroty, která se bude udělovat vedle ceny diváků. 

Vernisáž proběhne v pátek 9.11. od 19.hodin, dále bude otevřeno v těchto hodinách: 
9. 11. –> 19:00 – 23:00
10. 11. – 18. 11. –> 11:00 – 21:00

více informací ZDE

 

Ve středu máte skvělou možnost vyjet autobusem za uměním! 

►► Co Vás čeká? ◄◄

Autobus vás zdarma vyveze na prohlídky výstav v rámci projektu Mo(nu)mentální topografie z Prahy do Ústí a zpět.

Po dobu zájezdu Vás budou provázet odborní průvodci, kteří Vás provedou všemi institucemi a místy s uměleckými díly ve veřejném prostoru.
!!Kapacita míst je omezena!!

Více informací ZDE

 

Dnes 5.11. od 18.hodin proběhne v ostravské Galerii Dole výstava

Julius Reichel / Evolution = Evoluce / New = Nový…

kurátor: Jiří Ptáček 

výstava nadále potrvá do 6. 11. – 12. 12. 2018

Více informací ZDE 

 

V pátek 9.11. se bude konat v Galerii 35m2 vernisáž Romana Výborného 

N A M0R (ezo-zero-zen) Y NR0 BYV

kurátor František Fekete & Kazimir Yusufovich

Více informací ZDE 

35. ročník FAMUFESTu se koná od 6. do 10.11. 2018
FAMUFEST je multižánrový filmový festival, který každoročně pořádají studenti Filmové a televizní fakulty Akademie múzických umění v Praze. Nabízí nejen odborné veřejnosti zhlédnout nejnovější tvorbu studentů FAMU a představit tak talenty, kteří budou spoluvytvářet budoucnost české kinematografie, televizní tvorby, fotografie a dalších médií.

Letos jsou ústředním tématem Mosty. "Most spojuje - fyzicky i obrazně. Most je klíčová stavba v celém společenském kontextu - postavením mostu vytváříme nové cesty mezi dvěma odlišnými elementy. Na mostech se psaly dějiny, vztahují se k nim pověsti, jde o místa bojů. Most jakožto architektonický prvek, který musí být dokonale funkční, zároveň však s estetickými nároky. Most stojí na pilířích, které všechny musí být bezchybné. Obdobně funguje nejen tvorba filmu, ale i festivalu. Když jedna část selže, je nepříznivě ovlivněn celek. Celým festivalem se od doprovodného programu po dramaturgii jednotlivých bloků táhne téma spojování rozmanitých prvků. 35. ročník FAMUFESTU bychom chtěli pojmout jako oslavu různorodosti a nemožnosti škatulkování. Chceme ukázat, jak funguje symbióza filmu, ilustrace, fotografie a další řady médií. Festival je místo propojující umělce tvořící napříč různými obory."

Více informací a program najdete ZDE

Ve čtvrtek 8. 11. 2018 od 18:00–21:00 proběhne v Polansky Gallery vernisáž výstavy Jakub Choma: Stepping on a Lego.


Kurátorkou výstavy je Christina Gigliotti.
Výstava nadále potrvá do 22. 12. 2018.

Více informací ZDE 

 

7.11.2018 od 19.00 proběhne vernisáž výstavy v brněnské galerii Industra 
MONIKA ŽÁKOVÁ - NOVÁ GRAVITACE

Výstava potrvá do 30.11. 2018

"Práce v Galerii Industra Art představují novou sérii plechových objektů. Má umělecká praxe se odehrává v rámci jednotlivých souborů, které navzájem prostupují do sebe a vznikají často paralelně . Jedná se o opakované ohledávání materiálových východisek s důrazem na jejich vlastnosti, konstrukci a samotný proces vzniku. Soubor je náhledem do mé aktuální tvorby, současně jsou v něm přítomny rozmanité přístupy odvozené z malby, koláže a dlouhodobého zkoumání, jak s danými formálními východisky vědomě nakládat, jak je dále rozvíjet, poznávat a transformovat."

Více informací ZDE 

AuthorOrigoo