Výstavy

21.01.2019

Výstavy, vernisáže a akce na tento týden

Jaké výstavy, vernisáže a umělecké akce můžete navštívit tento týden? Například Artsemestr na UMPRUM, nebo si můžete udělat výlet například do Oblastní galerie Vysočiny v Jihlavě na výstavu Výjevy ze života světice. A jaké další kulturní akce se budou konat, se dozvíte v následujícím článku. 

Ve čtvrtek 24. ledna v 19 hodin bude zahájena přehlídka klauzurních a semestrálních prací studentů UMPRUM - ARTSEMESTR zima 2019.

Výstava potrvá až do 29. ledna 2019, otevřeno 10-18 hodin.
Více informací ZDE 

Ve středu 23. ledna 2019 od 19.hodin proběhne v holešovické galerii Berlínskej model vernisáž výstavy Vojtěcha Kovaříka
Na výstavě bude hrát & DJ Libertae. 

Více informací ZDE

Ve čtvrtek 24. ledna 2019 v 18:00  proběhne v Oblastní galerii Vysočany vernisáž výstavy Terezy Bartůňkové, Evy Jaroňové, Lucie Lučanské a kurátorky Veroniky Čechové VÝJEVY ZE ŽIVOTA SVĚTICE.


"Médiu ilustrace se v místních výstavních institucích nedostává příliš prostoru, a to navzdory tomu, že zde dlouhodobě vznikají vysoce kvalitní práce autorek a autorů, mezi nimiž je možné sledovat vývoj mnoha výrazných individuálních stylů a rukopisů. Výstava Výjevy ze života světice věnovaná tomuto odvětví výtvarného umění, s akcentem na výraznou prezentaci skrze site-specific instalační rámec, umožní návštěvníkům díky pracím Terezy Bartůňkové, Evy Jaroňové a Lucie Lučanské seznámení s reprezentativním výběrem z mladé české ilustrátorské tvorby."

Více informací ZDE

V úterý 22. ledna se v CAMP bude konat př​edstavení a křest publikace Umělecká díla na veřejných prostranstvích hl. m. Prahy, spojený s diskuzí o tom, jak umísťovat umění do ulic, náměstí a parků v Praze.

Více informací ZDE

 

 

 

23.ledna od 19:00 hodin v Garage Gallery Karlín proběhne zahájení výstavy Simulaion a Winterfresh.

"Simulation je název výstavy nového obrazového cyklu malíře Argišta Alaverdyana, v němž se zabývá robotikou. Skupinová výstava Winterfresh představí pětici autorů, jejichž tendencí je aktivně vstupovat a zasahovat do veřejného prostoru. Výstava prezentuje dokumentace akcí jednotlivců z poslední doby v podobě videí a fotografií, které jsou přizpůsobené pro formu prezentace jako svébytného díla. Autory jsou Deana Kolenčíková, Jiří Surůvka, Šimon Sýkora, Pablo Chiereghin a Roza Pogosian. V rámci openingu proběhnou uvnitř galerie performance Jiřího Surůvky a Rozy Pogosian."

Výstavy budou přístupné do 22. února

Více informací ZDE

 

AuthorOrigoo