Výstavy

04.02.2019

Výstavy, vernisáže a jiné akce v tomto týdnu

Jaké akce byste si neměli nechat ujít v tomto týdnu? Například dnešní vernisáž k výstavě Patrika Hábla nebo vernisáž předního českého konceptuálního fotografa Jiřího Thýna. Za pozornost jistě stojí úterní vernisáž mezinárodního projektu "We will not change our show" v brněnském Domě umění a páteční vernisáž výstavy, která nese název "Kuna nese nanuk" v humpolecké 8smičce.

Patrik Hábl — RE:KONSTRUKCE

Vernisáž 4. 2. 2019 v 18.00
Výstava 5. 2. — 5. 4. 2019
Villa Pellé v Praze: 13 — 18.00 / út - ne

"RE:KONSTRUKCE připravená pro Galerii Villa Pellé je nejen Háblovou největší pražskou samostatnou výstavou, ale především otevřeným projektem, který konfrontuje právě tradiční obraz a jeho zažité vnímání s Háblovými překvapivými instalacemi malbou. Jde při něm nejen o experimentální „rekonstrukci“ architektury v obraz, ale i proměnu divákova vědomí. Výstava zároveň představí výběr autorových nejvýznamnějších projektů z Česka i zahraničí, které naznačí způsob autorova výtvarného uvažování a vystaví kontext obrazové realizaci, která vznikne na místě."

Více info ZDE:

WE WILL NOT CHANGE OUR SHOW

Vernisáž 5. 2. 2019 v 18.00 — 22.00
Výstava 6. 2. — 24. 3. 2019
Dům pánů z Kunštátu v Brně 10.00 — 18.00 / út - ne

V průběhu večera proběhne performance maďarského uskupení PHOENIX (Gyula Muskovics & Tamás Páll & Viktor Szeri).

"Výstava je mezinárodní skupinový projekt dvou kurátorů a několika českých i zahraničních umělců, které spojuje práce s LGBT tematikou a genderovou problematikou. Cílem je představit a studovat problematiku svobody uměleckého vyjádření, svobody slova, utajení, skrytosti a otevřenosti z pozice LGBT. Kurátoři i vybraní autoři jsou přesvědčeni, že právě v této době je potřeba pomocí umění vyjadřovat politické přesvědčení a hájit uměleckou svobodu. Výstava bude od počátku chápána nejen jako ryze umělecký, ale i politický akt, jenž má být jasným a silným vyjádřením pozice svobody. Bude zahrnovat vybraná starší díla autorů, stejně jako zcela aktuálně a na místě vzniklé práce."

Více info ZDE:

Jiří Thýn —Tvar, práce, a dvě tlustá břicha

Vernisáž 8. 2. 2019 v 18.00
Výstava 9. 2. — 6. 4. 2019
Hunt Kastner v Praze: út – pá 13 – 18.00 / so 14 – 18.00 nebo po domluvě

"Jiří Thýn je jedním z předních výtvarných umělců své generace, kteří pracují v médium fotografie. Pro Thýnovu práci je charakteristické, že překračuje hranice fotografického média a využívá i dalších vyjadřovacích prostředků. Výstava Tvar, práce, a dvě tlustá břicha byla v počáteční fázi inspirována prací polské umělkyně Aliny Szapocznikow, která ve svých plastikách tématizovala lidské tělo."

Více info ZDE:

Kuna nese nanuk: Umění čtení umění

Vernisáž 8. 2. 2019 v 18.00 — 21.00
Výstava 9. 2. — 12. 5. 2019
Zóna pro umění 8smička v Humpolci: 10.00 — 18.00 / st — ne

"Výstava vychází z tradice meziválečné avantgardy a lettristického umění šedesátých let. Abeceda, jakožto soubor základních stavebních kamenů našeho jazyka, slouží k sebevyjádření. Nejen literáti, ale i výtvarníci si pohrávají s písmeny a zkoumají hranice mezi slovem a obrazem nebo písmo využívají k zesílení vizuálního účinku. Písmeno, které je znakem, a přitom mnohdy zároveň estetickým geometrickým symbolem, hraje významnou roli i v dnešním digitalizovaném světě, kdy je čím dál těžší soustředit se na text a neřídit se jen vizuální navigací ve formě obrazu či fotografie."

Více info ZDE:

AuthorOrigoo