Výstavy

12.11.2018

Výstavy, vernisáže a kulturní akce v následujícím týdnu

Plzeňský Design Week, Grand opening Praha-Vysočany, Ceny Jindřicha Chalupeckého, vernisáž Josefa Bolfa a Jakuba Hoška či Festival ilusrace a komiksu .Tyto a další akce se budou konat nejen v Praze v tomto týdnu. Podbrobnosti se dozvíte v následujícím článku. 

 

Po celý tento týden 12. 11. - 18. 11. 2018 se bude konat přehlídka nejen českého, ale také světového designu Plzeň Design Week. V areálu industriální plzeňské kreativní zóny DEPO2015 proběhne již třetí ročník tohoto festivalu. Kromě hlavní přehlídky designu, kde se bude prezentovat kolem šedesáti designérů, se můžete těšit na přednášky, workshopy a hudební vystoupení.

Bohatý program představí také známá jména českého designu. V pondělí bude diskuze s architektem Petrem Klímou, v úterý například budete moci diskutovat s Alešem Najbrtem o tvorbě vizuální identity. Ve středu můžete zajít po mikroprohlídce Fashion s Olo Křížovou na koncert L'age d'Or a ve čtvrtek zase na diskusi Současné trendy v průmyslovém designu s I. Dlabačem. V pátek od 19:00 v Klempírně nezapomeňte na udílení Národní ceny za studentský design 2018! Toto je jen krátký výčet doprovodných akcí, které se budou na plzeňském design weeku konat. ☛ Celý program najdete ZDE 

 

 

 

Pragovka Gallery pořádá toto úterý 13.11. od 18:00 rovnou několik vernisáží. Liquid Lingea; Deset moří a Veronika Gabrielová: Superpozice. 

Grand opening Praha-Vysočany, který na jeden večer spojí sousedící PRÁM s Pragovkou, Vám nabídne vysočanskou zábavu v rozšířené verzi. Pro ty, kteří se budou chtít zúčastnit, budou připraveny kartičky, na než v obou centrech držitel získá razítko. To centrum, které orazítkuje kartičku jako poslední (tedy druhé), zároveň bude mít tu čest obdarovat poutníka tekutými dary."
Více informací najdete v událostech jednotlivých výstav:

Liquid Lingea / Pragovka Gallery Rear
13. 11 - 6. 1. 2018

Deset moří / Pragovka Gallery Entry
13. 11. - 29. 11. 2018

Veronika Gabrielová: Superpozice / Pop-Up
13. 11. - 29. 11. 2018

Třetí ročník mezinárodního festivalu současné ilustrace a komiksu FIK se hned na několika místech Ústí nad Labem bude konat od 16 - 18. 11.2018. Centrálním bodem bude Galerie Hraničář a Veřejný sál, kde se odehraje hlavní program. Letošní ročník má i poprvé své ústřední téma, čímž je psychomagie. Můžete se těšit na "tématické výstavy, diskuze, workshopy, prezentace, autorská čtení, koncerty, večírky i prodejní stánky. Přijedou zajímaví umělci ze světa současné ilustrace a komiksu, studenti výtvarných škol i významní tvůrci z ČR a Německa."

"Festival současné ilustrace a komiksu FIK je pro ty, kteří chtějí nakouknout „pod ruku“ profesionálům a dozvědět se něco víc o ilustraci a komiksu."

Celý program ZDE

 

 

Ve středu 14.11. bude v holešovickém Berlínském modelu výstava Prima versus Michelin!

Na vernisáži proběhne také Křest katalogu a Fine dining with Adrian Altman

"Kryptospolupráce Adriana Altmana s FTV Prima vyústila v nejsledovanější výstavu v Česku. Po dobu jednoho pracovního týdne mohli diváci pořadu Prostřeno nakouknout pod pokličku současné mladé české umělecké scény. Tento performativní počin tak přetvořil notoricky známé šmejděníčko šmejdění v uměníčko umění. Altman v projektu kličkuje mezi rolemi kurátora, performera, kuchaře a obyčejného kluka z Prahy a nahrazuje běžného konzumenta současného umění běžným konzumentem podvečerní televizní zábavy." Linda Vondrová
 

Více informací ZDE

V úterý 13. 11. 2018 od 18 h se ve Veletržním paláci uskuteční zahájení výstavy Cena Jindřicha Chalupeckého 2018 a performativního projektu Alexandra Pirici: Křehké nástroje účasti.

Během vernisáže se uskuteční performance a vstupy finalistů Lukáše Hofmanna, Kači Olivové a Adély Součkové.
Výstava Cena Jindřicha Chalupeckého 2018 potrvá do 6. ledna 2019.
Performativní akce Křehké nástroje účasti bude probíhat denně od 14 do 18h, od 14. do 25. listopadu 2018.

Více informací ZDE

Ve středu 14.11. 2018 od 18.00 se na poslední výstavě letošního roku v Galerii Petr Novotný představují se svou nejnovější tvorbou malíři Josef Bolf a Jakub Hošek.

Více informací ZDE

AuthorOrigoo